Mycie okien i elewacji budynków

_DSC9422_korr_m

Mycie przeszkleń lub elewacji na wysokości od 2 do kilkunastu metrów to spore wyzwanie zarówno dla właściciela budynku jak i dla firmy usługowej, która ma wykonać zlecenie.
Tradycyjnie są dwie metody: mycie z rusztowań oraz mycie ze zwyżki. Obie metody są bardzo kłopotliwe i kosztowne.

Mycie z rusztowań, wady: konieczność wynajmu rusztowań, transport w obie strony, czas na montaż i demontaż rusztowań, konieczność zachowania restrykcyjnych zasad BHP, konieczność przestawiania rusztowań w miarę realizacji zlecenia, ograniczenia związane z ruchem pieszych i/lub pojazdów po rozłożeniu rusztowań.

Mycie ze zwyżki, wady: wysoki koszt wynajmu zwyżki, od 100 zł/godz., koszt dojazdu zwyżki w obie strony, ograniczone możliwości stosowania zwyżki ze względu na zabudowę, rodzaj otoczenia, podłoża itp. ograniczenia związane z ruchem pieszych i/lub pojazdów w czasie pracy ze zwyżki.

W obu metodach doliczyć należy jeszcze koszty samego mycia przeszkleń lub elewacji. W sumie to bardzo duże koszty, duży kłopot, czasami wręcz okazuje się, że tych metod nie da się zastosować.

Jest rozwiązanie proste, szybkie i tanie. Użycie teleskopowych systemów do mycia elewacji i szyb. Ale i to rozwiązanie nie jest bez wad. Niektóre dostępne systemy teleskopów są ciężkie, trudne w użyciu, mało ergonomiczne.
i-team stworzył system i-wash wraz z uprzężą i-suit, znacząco ułatwiającą pracę.

Zestaw i-wash Basic pozwala na pracę do wysokości 9,5 m

Zestaw i-wash Pro pozwala na pracę do wysokości 18,5 m

Uprzęż i-suit współpracuje z oboma modelami, zdejmując ciężar teleskopów z rąk, przenosząc na ramiona dzięki ergonomicznej konstrukcji. Specjalne pryzmatyczne okulary chronią kręgi szyjne operatora, nie ma już potrzeby stałej pracy w podniesioną głową, operator patrząc przed siebie ma pełną kontrolę wykonywanej pracy na wysokości.

Praca z zestawem i-wash Pro oraz i-suit jest znacznie lżejsza i wydajniejsza, w porównaniu z innymi metodami.

Wady: brak.

Zalety: urządzenie lekkie, małe gabaryty – całość mieści się nawet do samochodu osobowego, nie jest wymagane pozwolenie na pracę na wysokości, pracę może wykonywać każdy pracownik, dzięki szerokiej ofercie szczotek i złączek, skutecznie można wyczyścić każdą powierzchnię na dużej wysokości, przyjazne rozwiązanie dla operatora, brak ograniczeń związanych ze stosowaniem zwyżki lub rusztowań…i wiele innych.

Uwaga: dzisiaj urządzenie do mycia okien i-wash dostępne także w wersji wysokociśnieniowej, pozwalającej na pracę do wysokości 8m.